تاریخ امروزچهارشنبه , 21 آبان 1399

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی + پیشنهاد ویژه خرید

در این مطلب به راهنمای خرید ماشین ظرفشویی می پردازیم. در این مقاله به خوبی انواع ماشین های ظرفشویی معرفی شده اند، نکات قابل توجه در زمان خرید ماشین ظرفشویی آورده شده است. پس اگر شما نیز به تازگی قصد خرید یک ماشین ظرفشویی را دارید، توصیه می کنیم این مطلب را از دست ندهید و با این نکات مهم جهت خرید یک ماشین ظرفشویی خوب و با کیفیت و مناسب کاربرد شما همراه همیار بازار باشید!

در این مطلب گفته خواهد شد که نحوه عملکرد ماشین ظرفشویی چگونه است، ماشین ظرفشویی خوب بایستی دارای چه ویژگی هایی باشد و همچنین یک ماشین ظرفشویی چه امکانات بیشتری می تواند داشته باشد.. در نظر گیری این نکات باعث می شود در زمینه خرید ماشین ظرفشویی انتخاب مناسبی را داشته باشید.

مشاهده و خرید بهترین ماشین ظرفشویی ها از دیجی کالا

نحوه عملکرد ماشین ظرفشویی به چه صورت است؟

ماشین ظرفشویی، بعد از چیدن ظروف درون آن، اتوماتیک وار به کمک پودر شوینده، ظروف را شسته و در نهایت آبکشی خواهد نمود. بعد از انتخاب برنامه مورد نظر و روشن نمودن دستگاه، عملکرد آن به صورت خودکار آغاز خواهد شد. ابتدا دستگاه پر از آب شده و بعد شستشوی ظروف به کمک فواره و آب پاشی های سریع و پرفشار انجام خواهد شد و پس از آن تخلیه آب های کفی و آلوده انجام می گردد. بعد از انجام آبکشی بسته به تنظیمات انتخابی، درون ماشین از هوای گرم پر شده و آب ظروف گرفته خواهد شد.

انواع ماشین ظرفشویی

تنوع ماشین های ظرفشویی موجود در بازار این روزها بالا می باشد، اما می توان آن ها را در سه گروه کلی توکار، رومیزی و ایستاده دسته بندی نمود. در ادامه با هر نوع بیشتر آشنا خواهیم شد.

ماشین ظرفشویی توکار

ماشین ظرفشویی توکار

به طور معمول افرادی که مایل هستند از آشپزخانه ای مدرن برخوردار باشند و تغییری اساسی در آشپزخانه خود ایجاد کنند، از ماشین های ظرفشویی توکار استفاده می کنند. فضای اشغال شده از سوی این نوع از ماشین های ظرفشویی در مقایسه با نمونه های مبله کمتر بوده و اغلب در زیر سینک ظرفشویی، بین کابینت ها و زیرصفحه کابینت کار گذاشته می شوند.

ماشین ظرفشویی رومیزی

به طور معمول این نوع از ماشین های ظرفشویی بر روی کابینت و در نزدیکی سینک به کار برده می شود و جا به جایی آن ها نیز بسیار راحت می باشد. این نوع از ماشین های ظرفشویی بیشتر برای خانواده های کم جمعیت مناسب می باشند و اگر اهل مهمانی بر پا کردن های مداوم هستید، باید بگوییم این مدل ماشین ظرفشویی زیاد به کارتان نخواهد آمد. این ماشین های ظرفشویی خیلی زود پر شده و به نسبت نمونه های ایستاده از قیمت پایین تری برخوردار می باشند.

ماشین ظرفشویی رومیزی

ماشین ظرفشویی ایستاده

این نوع از ماشین های ظرفشویی، پرفروش ترین ماشین ظرفشویی موجود در بازار به شمار می آید و انتخاب مناسبی برای خانواده های پرجمعیت و یا افرادی است که تنها یک بار در روز ماشین را به راه انداخته و در واقع ظرف ها از صبح تا شب جمع شده و یک باره شسته خواهند شد. در زمان خرید این نوع از ماشین های ظرفشویی توصیه می شود به سراغ دستگاهی بروید که این قابلیت را داشته که ظرف ها را در حالی که تنها نصف ظرفیت دستگاه را پر نموده، مورد شستشو قرار دهد. این قابلیت سبب شده که حتی ظرف های کم را نیز بتواند در دستگاه شست و از بابت اسراف در زمینه مصرف آب و شوینده هیچ نگرانی نداشت.

نکات مهم در هنگام خرید ماشین ظرفشویی

ظرفیت ماشین ظرفشویی چقدر باشد؟

یکی از نکات قابل توجه در هنگام خرید ماشین ظرفشویی این است که ظرفیت آن را بسته به جمعیت خانواده انتخاب نموده و در واقع شما باید ببینید که شما در خانه به یک ماشین ظرفشویی چند نفره نیاز دارید. ماشین های ظرفشویی که ظرفیت آن ها به عنوان نمونه 12 نفره یا 14 نفره هستند، بیشتر برای خانواده هایی مناسب است که شاغل یا پرجمعیت می باشند و یا زیاد اهل مهمانی و برگزاری مراسمات مختلف می باشند. اما برای خانواده های کم جمعیت و افرادی که زیاد اهل آشپزی و کثیف کردن ظروف نیستند، یک ظرفشویی کوچک کاملا جوابگو می باشد.

اگر چه تصمیم نهایی با خود شما است اما این را به خاطر داشته باشید که هر چه ظرفیت ماشین ظرفشویی شما بیشتر باشد، به لحاظ خرید اولیه، خرید مواد شوینده و مصرف انرژی نیز نیاز به پرداخت هزینه بیشتری خواهد بود.

ظرفیت ماشین ظرفشویی

برند ماشین ظرفشویی چقدر مهم است؟

پیش از این نیز به این نکته اشاره کردیم که بهتر است برای خرید وسایل برقی و به طور کلی وسایلی که استفاده از آن ها طولانی است، به سراغ برندهای معروف و نام آشنا بروید. در رابطه با خرید ماشین ظرفشویی نیز این موضوع صدق می کند. خرید از برند های نه چندان مطرح، هیچ تضمینی برای خوب از آب در آمدن محصول مورد نظر به شما نخواهد داد. لذا توصیه می شود از برندی خرید کنید که در این زمینه تجربه کافی داشته و امتخانش را خوب پس داده است.

مشاهده و خرید بهترین ماشین ظرفشویی ها از دیجی کالا

برخورداری از فیلتر غذا یک مزیت است

برخی از ماشین هایی ظرفشویی دارای آسیاب مخصوصی است که از طریق آسیاب نمودن خرده های غذا، این امکان را فراهم می کند تا به همراه آب به بیرون منتقل شوند. این در حالی است که عدم برخورداری یک ماشین ظرفشویی از قابلیت فیلتر غذا، شما را ناچار ساخته تا حتما پیش از گذاشتن ظروف در درون دستگاه، حتما آن ها را با دستمالی مرطوب از خرده های غذا پاک کنید.

فیلتر آب، یک مزیت مهم دیگر در ماشین ظرفشویی

یکی از مشکلاتی که به طور معمول خانم ها با آن رو به رو هستند، ماندن لک آب بر روی ظروف می باشد. این موضوع در واقع ناشی از فیلتر نبودن آب های درون خانه می باشد که باعث افت کیفیت شستشوی ظرف ها می گردد. لذا توصیه می شود به منظور جلوگیری از بروز این مشکل در زمان خرید ماشین ظرفشویی، از برخورداری دستگاه مورد نظر از سیستم فیلترینگ آب اطمینان پیدا نمایید. این کار در کنار از بین بردن لکه ها به پاک شدن هر چه سریع تر چربی ها از روی ظروف، کمک می کند و به همین دلیل به مواد شوینده کمتری نیاز خواهد بود.

میزان مصرف آب چگونه است؟ بهترین برند از این نظر کدام است؟

به طور معمول مصرف آب در ماشین های ظرفشویی بسیار بالا بوده و در واقع در صورت پر بودن ماشین، می توان گفت که تقریبا آب مصرف شده با آب استفاده شده در شستشوی دستی، برابر خواهد بود. تنها در دمای 65 درجه است که مصرف آب از دیگر شرایط کمتر خواهد بود. به منظور اطمینان از مصرف پایین دستگاه انتخابی خود، توصیه می شود به خوبی انواع مدل ها را از این نظر با یکدیگر مقایسه نمایید.

اکنون در بین برندهای مختلف، کمترین میزان مصرف آب به برند بوش تعلق دارد که که به طور معمول در ماشین های ظرفشویی بوش مصرف آب زیر 9 لیتر و حتی گاهی زیر 6 لیتر خواهد بود. از این رو توصیه می شود با توجه به اهمیت صرفه جویی در آب در این زمینه دقت لازم را به کار برده و به هنگام خرید ماشین ظرفشویی به این فاکتور نیز توجه نمایید.

ماشین ظرفشویی آشپزخانه

انواع مخزن های ماشین ظرفشویی

به طور معمول در ماشین های ظرفشویی ارزان، از مخزن پلاستیکی و در نمونه های گران قیمت تر، مخزنی از فولاد ضد زنگ یا همان استیل به کار برده می شود. در نمونه استیلی مشکلاتی چون لک، رسوب و زنگ زدگی وجود نخواهد داشت. اما استفاده از مواد شوینده دارای سفید کننده در این مخزن  ها توصیه نمی شود.

امکان تنظیم ارتفاع سبد

در رابطه با ماشین ظرفشویی، وجود قفسه‌ های قابل تنظیم و متحرک و نیز فضاهای دندانه‌دار، می تواند کار با این دستگاه را بسیار آسان تر سازد. نمونه های جدید از قابلیت ارتفاع برای ظروف یا لیوان های کوچک و بزرگ برخوردار هستند و نیز به منظور چیدن قاشق چنگال ها نیز قفسه بالایی دارای شیارهایی می باشد؛ همچنین بعضی از مدل ها این امکان را به شما می دهند تا برای بیشتر شدن فضای درون دستگاه، قفسه ای را به طور کامل بیرون آورید؛ حتی گاهی بسته به نیاز می توان اقدام به بیرون آوردن کل طبقه نمود.

مشاهده و خرید بهترین ماشین ظرفشویی ها از دیجی کالا

قابلیت شستشوی قابلمه، قابلیتی عالی برای شما

برخی از ماشین های ظرفشویی قادر به شستشوی قابلمه ها می باشند و این از نظر بسیاری از خانم ها قابلیتی فوق العاده به شمار می آید. لذا اگر شما نیز علاقه ای به شستن قابلمه ها ندارید، توصیه می کنیم از وجود این قابلیت در ماشین ظرفشویی انتخابی خود اطمینان پیدا نمایید.

قابلیت ضد عفونی نمودن ظروف

برخی از ماشین های ظرفشویی از فناوری ضد عفونی کردن بی بهره هستند و به همین دلیل افراد بایستی در هر بار شستشو، از کمی ضد عفونی کننده نیز استفاده نمایند. این در حالی است که برخی از ماشین های به روز و جدید، این فناوری را دارا بوده و خود به طور خودکار ظروف را ضد عفونی شده به شما تحویل خواهند داد.

ماشین ظرفشویی خانگی

آب گرمکن ماشین ظرفشویی چگونه است؟

به طور معمول تمامی ماشین های ظرفشویی از قابلیت اتصال به آب گرم برخوردار می باشند. امکان تنظیم این آب گرم معمولا در محدوده 48 تا 55 درجه سانتی گراد وجود خواهد داشت. در دستگاه هایی که قیمت آن ها پایین هستند، همین دمای آب مورد استفاده قرار خواهد گرفت اما در دستگاه های باکیفیت تر، از سیستم گرم کننده استفاده شده است.

به منظور شستشوی چربی و از بین بردن مواد شوینده بایستی آب از دمای 60 درجه برخوردار باشد. از سویی در صورت بالا بودن دمای آب، به خیس کردن ظروف و آب کشی مداوم آن ها نیازی نبوده و در نتیجه آب کمتری استفاده می شود. مدل های پیشرفته از آب داغ برای شستشوی ظروف استفاده می کنند و آبکشی آن ها را با آب سرد انجام خواهند داد. از این رو مصرف برق نیز در آن ها به حداقل خواهد رسید.

برخورداری از سوراخ ‌های آبفشان

بازو های شوینده تعبیه شده در ماشین های ظرفشویی، از سوراخ هایی برخوردار هستند که از آن ها آب با فشار بالا بیرون خواهد آمد. هر چه این سوراخ ها ریزتر بوده، شستشوی ظروف باکیفیت بیشتری انجام خواهد شد.

خشک‌کن ماشین ظرفشویی

اگر چه مصرف برق در ماشین های ظرفشویی مجهز به خشک کن بالا است، اما با این حال در نمونه هایی که مخزن آن ها استیلی است، از آن جایی که نگهدارنده حرارت هستند، ظروف به صورت عادی خیلی سریع تر خشک می گردند.

مشاهده و خرید بهترین ماشین ظرفشویی ها از دیجی کالا

قابلیت کنترل و از بین برنده بخار در ماشین ظرفشویی

برخی از ماشین های ظرفشویی فاقد سیستم از بین برنده بخار زیاد بوده و در نتیجه با باز نمودن درب ماشین بعد از اتمام فرایند شستشو، بخار زیادی به بیرون پرت شده و احتمال سوختن دست شما وجود خواهد داشت. و یا ممکن است بر اثر تبدیل این بخار به قطره های آب، ظروف دچار لکه گردند. لذا توصیه می شود به هنگام خرید ماشین ظرفشویی، به سراغ دستگاهی رفته که از قابلیت کنترل بخار برخوردار باشد.

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

برخورداری از براق کننده

سیستم براق کننده در واقع قابلیتی جذاب است که این روزها در برخی از ماشین های ظرفشویی بوش به چشم می خورد. در واقع این سیستم بعد از شستشوی ظروف، مایعی براق کننده بر روی آن ها ریخته تا کاملا درخشان و براق گردند. این موضوع سبب درخشش ظروف بر سر میز سرو غذا شده و ظاهر ظروف را بسیار زیباتر جلوه خواهد نمود.

قابلیت شستشوی میوه ها

یکی دیگر از قابلیت هایی که در برخی از ماشین های ظرفشویی به چشم می خورد، امکان شستشو و ضد عفونی کردن میوه می باشد. این قابلیت در واقع به شکل کلیدی بر روی ماشین ظرفشویی بوده و تنها برای شستشوی میوه و ضد عفونی کردن میوه ها نیاز است که میوه را در ماشین شسته و این کلید را فشار دهید.

امیدواریم این راهنمای خرید ماشین ظرفشویی به شما در انتخاب و خرید بهترین و مناسب ترین دستگاه برای خود کمک کرده باشد و خرید بهتری داشته باشید. لینک زیر شما را به صفحه بهترین و محبوب ترین ماشین ظرفشویی های فروشگاه دیجی کالا می برد تا خرید خود را انجام دهید.

مشاهده و خرید بهترین ماشین ظرفشویی ها از دیجی کالا
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *