تاریخ امروزپنجشنبه , 22 آبان 1399

راهنمای خرید ماشین ریش تراش مناسب شما + پیشنهاد ویژه خرید

در این مطلب شما با نحوه خرید یک ماشین ریش تراش خوب و با کیفیت آشنا می شوید. این راهنمای خرید به شما کمک می کند تا بتوانید ماشین ریش تراشی برای اصلاح صورت خود خریداری کنید هم برای شما مناسب باشد و هم کیفیت بالایی داشته باشد تا نتیجه دلخواه خود را بگیرید. این راهنمای خرید ماشین ریش تراش مانند یک مشاور برای شما عمل می کند. پس توصیه ها و نکات را جدی بگیرید. همچنین در این صفحه لینک خرید بهترین ماشین های ریش تراش دیجی کالا را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید با بهترین ماشین های ریش تراش بازار هم آشنا شوید و خریدی مطمئن داشته باشید. با این نکات کلیدی جهت تهیه یک ماشین ریش تراش خوب و با کیفیت همراه همیار بازار باشید!

به طور معمول یکی از کارهای روتین نظافتی آقایان، اصلاح و مرتب نمودن موهای صورت می باشد. از همان اوایل به منظور اصلاح، ابزارهای تیزی نظیر تیغ استفاده می شد. تیغ های اصلاح نیز به مرور تغییر کیفیت داشته و با پیشرفت تکنولوژی تیغ های جدیدتری نیز وارد بازار شده اند. با وجود آن که تیغ اصلاح، قدیمی ترین و رایج ترین وسیله اصلاح به شمار آمده، اما با این حال این موضوع گواهی بر آن که بهترین گزینه بوده نمی باشد. در واقع هر چه تیغ مورد استفاده شما از نوع باکیفیت انتخاب شود، اما باز هم آسیب هایی به پوست وارد خواهد نمود. این موضوع باعث شد برخی از مخترعین به فکر ساخت ماشین های اصلاح بیفتند. به طور کلی ماشین های اصلاح را می توان در دو دسته تریمر و ریش تراش قرار داد. تریمرها در واقع اصلاح را از ته انجام نداده اما ریش تراش ها یا همان شیور باعث شده موهای صورت از ته اصلاح گردند.

بهترین ماشین ریش تراش

طراحی و ساخت اولین ریش تراش به سال 1930 و توسط  Jacob Schick بر می گردد. ماشین اصلاح برخلاف تیغ، به کف ریش تراشی نیازی نداشته و به همین دلیل این امکان برای اولین بار فراهم شد تا افراد بتوانند صورت خود را در حالت خشک اصلاح نمایند. اگر چه ماشین های اصلاح به عنوان جایگزینی برای تیغ عرضه شدند، اما با این حال جا افتادن آن در بین مردم سال ها به طول انجامید. از  بین اولین سازندگان ماشین های اصلاح برقی می توان فیلیپس و رمینتون را نام برد. ساخت اولین ریش تراش چرخشی توسط فیلیپس، در واقع تحول عظیمی در تولید ماشین های ریش تراش به وجود آورد و باعث شد که موهای صورت از ته اصلاح شوند. این فناوری هنوز هم بسیار پرطرفدار می باشد. مکانیزم برش مو به وسیله تیغه های ریش تراش طی زمان دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده است. در واقع ریش تراش ها به طور کلی از دو نوع تیغه چرخشی و فویلی برخوردار می باشند. در ادامه به توضیح درباره هر کدام خواهیم پرداخت.

راهنمای خرید ماشین ریش تراش با تیغه چرخشی یا فویلی

مهم ترین بخش در یک ماشین ریش تراش را می توان تیغه آن دانست. پیش از این نیز گفتیم که از نظر تیغه ماشین های اصلاح در دو دسته چرخشی و نوسانی یا همان فویلی قرار گرفته می شوند. هر یک از این ریش تراش ها مزایای خاص خود را داشته و نمی توان بین این دو گفت کدام گزینه عملکرد بهتری را از خود نشان خواهد داد. فیلیپس در بین تولیدکنندگان ریش تراش های چرخشی معتبرترین کمپانی شناخته شده است. کیفیت بالای محصولات فیلیپیس در این زمینه باعث شده که این کمپانی با اختلاف در صدر قرار داشته باشد و تنها رمینگتون را نیز می توان شرکت معتبر دیگری در این زمینه به شمار آورد. اما تنوع تولیدکنندگان نمونه های فویلی بیشتر بوده و پاناسونیک و براون در این زمینه بسیار معروف می باشند. بخش سر ریش تراش متشکل از یک یا چند تیغه و پوششی فلزی بر روی تیغه می باشد. به طور معمول ریش تراش های چرخشی سه تیغه بوده و نمونه های فویلی نیز دارای یک تا پنج تیغه می باشند.

هر یک از تولیدکنندگان ریش تراش ادعا دارند که در طراحی تیغه های به کار رفته در محصولات خود از فناوری انحصاری خود بهره برده اند. در ساخت ریش تراش های فیلیپیس از تیغه های دو لبه استفاده شده است که یک تیغه قادر به بلند کردن موها و دیگری قطع نمودن آن ها می باشد. جدیدترین نوع تیغه های فیلیپس تیغه‌های V هستند. تیغه‌های تیز شده با فناوری نانو و زاویه‌ی برش بهینه‌ی ۳۰ درجه نیز جدیدترین فناوری مورد استفاده در ریش تراش های پاناسونیک می باشد.

یکی دیگر از مهم ترین موارد در انتخاب ریش تراش ها توجه به پوشش فلزی روی تیغه ها می باشد. طراحی پوشش بایستی به نحوی بوده که قادر به هدایت موهای خیلی کوتاه یا بلند و حتی موهای خوابیده‌ی زیر گردن به طرف تیغه‌ها باشد. ریش تراش های براون در بخش فلز فویلی خود از سوراخ هایی لانه زنبوری برخوردار بوده که باعث به دام انداختن موهای صورت در هر جهت خواهد شد. پاناسونیک نیز به منظور جلوگیری از التهاب در نمونه های مدل بالای خود، از رول های لغزان بر روی سری ریش تراش استفاده نموده است. فیلیپیس نیز برای اذیت نشدن پوست های حساس پوشش روی تیغه‌های سری ۷۰۰۰ را از نوع سوراخ دار انتخاب نموده است.

انواع مدل ماشین ریش تراش

با توجه به صاف نبودن سطح صورت و نیز وجود انحنا در بخش هایی نظیر چانه و گردن نیاز بوده به منظور سرعت بخشی به اصلاح، طراحی سر ریش تراش به گونه ای باشد که تمامی بخش های تیغه روی صورت بنشیند. لذا تیغه باید از نوع شناور انتخاب شده و امکان حرکت در جای خود را داشته باشد. قابلیت های حرکتی سر ریش تراش ها از سوی شرکت های تولیدکننده ریش تراش مورد مانور بسیار قرار می گیرند. حرکت سر ریش تراش در سرعت و سهولت اصلاح بسیار موثر بوده و البته به طبع با بالا رفتن آزادی حرکت سری، ریش تراش مورد نظر گران تر نیز خواهد بود. در نمونه های میان رده تنها تیغه ها هستند که امکان حرکت داشته اما در ریش تراش های میان رده سر ریش تراش نیز از گردن امکان حرکت خواهد داشت. در سر ریش تراش های تولیدی برخی از کمپانی ها نظیر براون نیز موتوری لرزشی به کار برده شده تا اصلاح خیلی سریع تر انجام شود.

امکان اصلاح در حالت خشک یا مرطوب

طراحی ریش تراش های اولیه، مناسب اصلاح در حالت خشک بود. اما در حال حاضر برخی از ماشین های اصلاح ضد آب بوده و امکان استفاده از آن ها در حالت خشک و مرطوب وجود خواهد داشت. این را باید در نظر داشت که با توجه به درجه بندی مقاومت ریش تراش ها در مقابل نفوذ آب، نیاز بوده که در این رابطه حتما توصیه های کمپانی تولیدکننده را لحاظ نمود. ماشین ریش تراش هایی که تنها امکان گرفتن سر آن ها در زیر شیر آب وجود داشته، در واقع دارای میزان مقاومت حداقلی می باشند. البته به طور معمول بیشتر ریش تراش ها به شما اجازه بیرون آوردن سری خود را داده و به همین دلیل بهتر بوده که در زمان شستشوی این بخش، آن را از ریش تراش جدا کنید. برخی از ماشین های اصلاح نیز این امکان را داشته تا در زیر شیر آب شسته شوند اما به هیچ عنوان نباید به طور کامل آن ها را در زیر آب فرو برد و یا این که از آن ها در حالتی که هنوز خیس بوده استفاده نمود. ماشین های خشک و مرطوب نیز همان گونه که از نام آن ها پیداست در حالت خشک و مرطوب قابل استفاده می باشند. مقاومت این ماشین ها در مقابل نفوذ آب بالا بوده اما با این حال استفاده از آن ها در زیر آب چندان توصیه نمی شود. ریش تراش هایی که کمپانی تولیدکننده آن ها را کاملا ضدآب دانسته از مقاومت بالایی در مقابل آب برخوردار بوده و به راحتی می توان در زیر دوش نیز آن ها را با خود برد.

ماشین ریش تراش ضد آب

این را باید مد نظر داشت که در حالتی که ماشین اصلاح در شارژ و خیس بوده استفاده از آن می تواند بسیار خطرناک باشد. از این رو به طور معمول ماشین های اصلاح ضد آب تولید شده توسط کمپانی های معتبر، از مداری برخوردار بوده که مانع از روشن شدن آن ها در حالت اتصال به برق خواهد شد.

خرید ماشین ریش تراش برقی یا باتری

انرژی مورد نیاز ماشین های اصلاح، از برق یا باتری گرفته می شود. باتری ها در دو دسته قابل شارژ و غیرقابل شارژ وجود دارند. هر یک از منابع انرژی دارای مزایای و معایب خاص خود می باشند. در صورتی که تنها امکان کار کردن ریش تراش با نیروی برق وجود داشته، حتما باید برای اصلاح به یک پریز برق نزدیک باشید. از طرفی موتور دستگاه هایی که از برق مستقیم تغذیه نموده، به طور معمول دارای دور موتور بالایی بوده و برای قطع نمودن مو ها قدرتمندتر عمل می کنند. بیشتر ماشین های اصلاح جدید از باتری قابل شارژ برخوردار بوده و این موضوع باعث بالا رفتن قیمت این نوع از ماشین ها می گردد اما به نسبت باتری ‌های غیرقابل شارژ که نیاز به تعویض دائم داشته، به لحاظ هزینه نهایی به صرفه تر بوده و آلودگی کمتری را نیز برای محیط زیست به همراه خواهند داشت. نوع باتری مورد استفاده در ریش تراش نیز از دیگر مواردی بوده که باید در انتخاب ماشین ریش تراش مد نظر قرار داد.

تقسیم بندی باتری های قابل شارژ طبق نوع الکترود و الکترولیت آن ها انجام می شود. از بین باتری های قابل شارژ مورد استفاده در ماشین های اصلاح می توان باتری نیکل – کادمیم (NiCd)، نیکل هیدرید فلز (NiMH)، لیتیوم یون (Li-ion) و لیتیوم یون پلیمر (Li-ion polymer) یا لیتیوم پلیمر را نام برد. باتری نیکل هیدرید فلز تقریبا مشابه باتری نیکل کادمیم می باشد اما به لحاظ ظرفیت دارای ظرفیتی دو سه برابری است. این دو باتری مجهز به اثر حافظه بوده و در صورت عدم تخلیه کامل پیش از شارژ مجدد، ظرفیت آن ها کمی افت خواهد نمود. این در حالی است که این مشکل در باتری‌های لیتیوم یون وجود نداشته و توصیه می شود پیش از آن که به طور کامل تخلیه شده آن ها را شارژ نمود. همچنین به منظور سرعت بخشی به شارژ شدن باتری های لیتیوم یون، امکان استفاده از جریان بالاتری وجود دارد. این باتری ها به هنگام تخلیه انرژی با افت فشار اندکی مواجه شده و از این رو استفاده از آن ها در لوازم الکتریکی حساسی چون موبایل بسیار مطلوب خواهد بود. باتری لیتیوم یون پلیمر در واقع نسل جدیدی از باتری های قابل شارژ به شمار آمده که به لیتیوم پلیمر نیز معروف می باشند. این نوع از باتری ها با وجود برخورداری از ویژگی های مثبت باتری لیتیوم یونی سبک و شکل پذیر نیز بوده و در گوشی های تلفن همراه بسیار کاربردی می باشند.

باتری های ریش‌تراش‌های دارای باتری نیکل هیدرید فلز (NiMH) برای شارژ شدن به 8 ساعت زمان نیاز داشته و شارژدهی آن ها بین 30 تا 60 دقیقه می باشد. اما به طور معمول ریش ‌تراش ‌های دارای باتری لیتیوم یونی (Li-ion) تنها یکی دو ساعته شارژ شده و تقریبا شارژدهی آن ها به یک ساعت می رسد. طبیعی است که ریش‌ تراش ‌های دارای باتری لیتیوم یونی (Li-ion) دارای قیمت بالاتری بوده و تنها از این باتری ها در محصولات بالارده استفاده می شود.

باتری و برق ماشین اصلاح صورت

یکی از وسایل کاربردی ارائه شده با ماشین اصلاح، پایه شارژ می باشد. در صورت عدم برخورداری ریش تراش از پایه شارژ، بایستی اتصال آداپتور به ریش تراش به صورت مستقیم انجام شود. تنوع پایه های شارژ نیز بسیار بالا بوده و نمونه های مختلفی نظیر پایه‌های معمولی، پایه‌های مجهز به سیستم شستشو را در بر می گیرند. برخی از کمپانی های نام آشنا یک پایه شستشو نیز برای ریش تراش های بالا رده خود در نظر خواهند گرفت. این پایه در کنار شارژ نمودن باتری با استفاده از محلول شستشوی خود، قادر به شستشوی خودکار تیغه ها می باشد. البته لازم به ذکر است که ارائه پایه شستشو منجر به بالا رفتن قیمت دستگاه شده و از این رو عرضه ریش تراش های بالارده به طور معمول در دو نوع با پایه و بدون پایه انجام می شود.

ماشین های اصلاح صورت، همچنین از نظر قابلیت هایی نظیر نمایشگر، قابلیت تنظیم سرعت موتور و نوع خط زن با هم تفاوت هایی دارند. به طور معمول ماشین ریش تراش مورد نظر شما هر یک از این قابلیت ها را که داشته باشد گران تر به فروش خواهد رسید. غالبا نمایشگر ریش تراش ها نشان دهنده درصد شارژ باقی مانده می باشد. برخی از ماشین های اصلاح این امکان را به افراد داده تا بسته به ضخامت مو سرعت آن ها را افزایش یا کاهش داد. البته برخی از ماشین های اصلاح نیز این کار را به صورت خودکار انجام خواهند داد. خط زن ها نیز یا به صورت متصل به ریش تراش بوده و یا این که قابل نصب بر روی سری ریش تراش می باشند. قیمت ماشین های ریش تراش تا حدی زیادی به امکانات جانبی دستگاه بستگی داشته اما در کل شما این امکان را داشته تا بسته به بودجه خود و نیز امکانات مورد نیاز خود ریش تراشی مناسبی را برای خود انتخاب نمایید.

امیدواریم این راهنمایی برای شما مفید بوده باشد و به شما جهت خرید ماشین ریش تراش مناسب کمک کرده باشد. از طریق لینک زیر می توانید بهترین و پرفروش ترین ماشین ریش تراشی های دیجی کالا را ببینید و به صورت آنلاین نیز خرید کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *