تاریخ امروزجمعه , 23 آبان 1399

راهنمای خرید اسپرسو ساز خانگی + پیشنهاد ویژه خرید

در این مطلب به راهنمای خرید اسپرسو ساز خانگی می پردازیم. در این مقاله به خوبی انواع اسپرسو ساز های خانگی معرفی شده اند، نکات قابل توجه در زمان خرید اسپرسو ساز خانگی آورده شده است و همچنین در زمینه نگهداری و مراقبت از اسپرسو ساز خانگی نیز نکاتی عنوان شده است. پس اگر شما نیز به تازگی قصد خرید یک اسپرسو ساز خانگی را دارید، توصیه می کنیم این مطلب را از دست ندهید و با این نکات مهم جهت خرید یک اسپرسو ساز خوب و با کیفیت همراه همیار بازار باشید!

همان طور که تقریبا اکثر ما می دانیم، اسپرسو یک نوشیدنی بر پایه قهوه بوده که تنها تفاوت در نحوه آماده سازی، آن را از قهوه های معمولی متفاوت ساخته است. برای درست کردن اسپرسو نیاز است که دانه های قهوه از حد معمول نرم تر آسیاب شده و آب از بین این دانه ها با فشار زیادی رد شود. بالا بودن فشار آب سبب افزایش غلظت قهوه تهیه شده می گردد. این موضوع سبب شده است که این قهوه از نظر طعم و مزه با دیگر قهوه ها فرق داشته باشد و افراد بسیاری مایل به خرید دستگاه های اسپرسو ساز گردند.

با در اختیار داشتن این دستگاه امکان تهیه اصولی و صحیح این نوشیدنی برای شما وجود خواهد داشت. اگر شما نیز مایل هستید خود در خانه یک دستگاه اسپرسو ساز خانگی داشته تا هر وقت که دوست داشتید بتوانید برای خود یک فنجان اسپرسوی عالی درست کنید، توصیه می کنیم پیش از هر چیزی این راهنمای خرید اسپرسو ساز خانگی را تا انتها مطالعه نموده و موارد ذکر شده در آن را در هنگام خرید دستگاه اسپرسو ساز خانگی لحاظ کنید.

مشاهده و خرید بهترین اسپرسو ساز ها از دیجی کالا

با انواع اسپرسو ساز های خانگی آشنا شوید

به طور کلی می توان اسپرسو ساز های خانگی را به دو دسته برقی و موکاپات (رو گازی) تقسیم نمود. شما این امکان را دارید تا بسته به نیاز و بودجه خود و همچنین میزان استفاده ای که از این دستگاه دارید، نوع مناسبی از این دستگاه را خریداری نمایید. اما این نکته را باید یادآوری کنیم که طعم اسپرسو تهیه شده در موکاپات و نمونه های برقی از هم متفاوت می باشند. در ادامه به شما خواهیم گفت که برای خرید هر کدام از این دو دستگاه باید چه نکاتی مد نظر قرار داده شود.

نکات مهم در خرید اسپرسو ساز برقی

این دستگاه به منظور تهیه اسپرسو، به انرژی الکتریسیته نیازمند می باشد. دستگاه های اسپرسو ساز برقی نیز خود به دو دسته تمام اتوماتیک و غیر اتوماتیک تقسیم می گردند. دستگاه های برقی با توجه به برخورداری از قابلیت ارائه یک نوشیدنی متراکم و با رایحه بسیار، انتخاب مطلوب تری به شمار خواهد رفت. نازل موجود در این دستگاه که تهیه نوشیدنی شیردار را نیز ممکن ساخته است، از دیگر مزایای این دستگاه می باشد. در زمان خرید دستگاه اسپرسو ساز خانگی برقی، حتما باید نکات زیر را مورد بررسی قرار داد:

اسپرسو ساز برقی خانگی

1. توان دستگاه اسپرسو ساز برقی بیشتر، کیفیت بهتر

هر چه توان یک دستگاه بیشتر بوده، اسپرسو تهیه شده با آن از کیفیت و گرمایی بیشتر برخوردار خواهد بود. در واقع توان یک دستگاه اسپرسو ساز خانگی، میزان قدرتی بوده که به منظور تولید یک فنجان اسپرسو به کار گرفته می شود. توجه به توان پمپ نیز در کنار توان دستگاه، موضوع حائز اهمیتی خواهد بود. چرا که قدرت پمپ بخار با تولید بخار آب و آب جوش رابطه ای مستقیم خواهد داشت.

2. توجه به کارکرد دستگاه اسپرسو ساز، تنوع نوشیدنی ها

از دیگر عوامل قابل توجه در زمان خرید دستگاه اسپرسو ساز خانگی، کارکرد دستگاه مورد نظر می باشد. بعضی از دستگاه های اسپرسو ساز خانگی در کنار امکان تهیه اسپرسو، قادر به تهیه دیگر نوشیدنی ها نظیر قهوه فرانسوی نیز می باشند. از این رو شما می توانید تنها با خرید یک دستگاه اسپرسو ساز، نوشیدنی های دیگری که بر پایه قهوه بوده را نیز برای خود تهیه نمایید.

مشاهده و خرید بهترین اسپرسو ساز ها از دیجی کالا

تنوع نوشیدنی اسپرسو ساز

3. پرتا فیلتر دستگاه اسپرسو ساز، نشانگر دوام و عمر دستگاه

وزن پرتا فیلتر و بخش های پلاستیکی و استیل، تاثیر بسیاری در دوام و عمر یک دستگاه اسپرسو ساز خانگی خواهند داشت. این فاکتور در واقع استقامت دستگاه را بیان خواهد نمود. به نوعی با توجه به پرتا فیلتر یک دستگاه می توان به کیفیت آن پی برد. عملکرد دستگاه ممکن است به واسطه پرتا فیلتر تغییر پیدا نماید. به عنوان نمونه می توان به واسطه تغییرات ایجاد شده در فیلترها، به جای پودر قهوه، قهوه را به صورت پد یا کپسول مورد استفاده قرار داد. تولید سبد پرتا فیلتر در دو نوع فشرده و غیر فشرده انجام شده و به طور معمول در دستگاه های اسپرسو ساز خانگی از سبد پرتا فیلتر فشرده استفاده می شود.

4. اهمیت جنس بدنه دستگاه اسپرسو ساز

بهداشت و همچنین کیفیت و دوام یک دستگاه اسپرسو ساز خانگی ممکن است توسط جنس بدنه دستگاه تحت الشعاع قرار گیرد. لذا توصیه می شود در رابطه با جنس بدنه دقت لازم را به کار گرفته تا دستگاه انتخابی شما دوام بیشتری داشته باشد.

5. اهمیت جنس فیلتر های به کار برده در اسپرسو ساز

در خرید اسپرسو ساز های خانگی، جنس فیلترها نیز فاکتور مهمی به شمار می آید و حتما باید مد نظر قرار داده شود. به منظور جلوگیری از زنگ زدگی فیلترها و تحت تاثیر قرار گرفتن طعم اسپرسو از این موضوع، حتما به سراغ دستگاهی بروید که فیلتر های آن دارای جنس مطلوبی بوده، زود دچار زنگ زدگی نشده و خراب نشود.

راهنمای خرید اسپرسو ساز خانگی

6. پیچ تنظیم بخار اسپرسو ساز

به کمک این بخش شما قادر هستید کخ فوم شیر را در غلظت های متفاوتی تهیه نموده و نیز بخار خروجی را تنظیم کنید.

7. میزان صدا و لرزش دستگاه

میزان صدا و لرزش دستگاه نیز از پارامترهایی بوده که در زمان خرید دستگاه اسپرسو ساز خانگی نباید ساده از آن گذشت. مطمئنا شما نیز تمایلی به داشتن یک دستگاه با لرزش و صدای بالا نخواهید داشت. لذا توصیه می شود قبل از خرید دستگاه حتما این مورد را بررسی کنید.

8. فیلتر تصفیه آب دستگاه اسپرسو ساز خانگی چه تاثیری بر اسپرسو دارد؟

بعضی از دستگاه های اسپرسو ساز خانگی دارای فیلتر تصفیه آب می باشند. به کمک این فیلتر لوله های دستگاه بر اثر املاح دچار رسوب گرفتگی نشده و در نتیجه دوام بیشتری خواهد داشت. همچنین کیفیت و میزان خلوص قهوه خارج شده از دستگاه به مراتب افزایش خواهد یافت. در صورتی که آب مورد استفاده در خانه از نوع تصفیه نشده است، توصیه می شود حتما به سراغ دستگاه اسپرسو سازی بروید که مجهز به فیلتر تصفیه آب باشد.

به طور کلی در حال حاضر قابلیت های دیگری نیز در دستگاه های اسپرسو ساز خانگی وجود دارد که شما می توانید بسته به بودجه و نیاز خود انتخاب نمایید که دستگاه انتخابی شما دارای این امکانات باشد یا خیر.

مشاهده و خرید بهترین اسپرسو ساز ها از دیجی کالا

نکات مهم در خرید موکاپات (اسپرسو ساز رو گازی)

به منظور تهیه اسپرسو، امکان استفاده از دستگاه اسپرسو ساز رو گازی یا همان موکاپات نیز وجود دارد که از سایز کوچکی برخوردار بوده و قیمت آن نیز بسیار مناسب می باشد. برای تهیه اسپرسو در این دستگاه بایستی در محفظه پایینی آن آب و در سبد مخصوص قهوه که بالاتر از محفظه آب است قهوه ریخته شود. بعد از این که آب به جوش آمد با حرکت به سمت بالا به قهوه ها رسیده و عصاره آن ها گرفته خواهد شد و این عصاره به بالاترین نقطه دستگاه خواهد رسید.

غلظت اسپرسوهای تهیه شده با اسپرسو ساز های رو گازی، به نسبت نمونه های برقی بالاتر می باشد. علاوه بر آن گرما در این دستگاه به واسطه بدنه آلومینیومی آن به خوبی حفظ خواهد شد. این در حالی است که گرما و رایحه در اسپرسو ساز های برقی چندان زیاد نمی باشد. در ادامه به شما خواهیم گفت که با رعایت چه نکاتی در زمینه خرید موکاپات انتخاب مناسبی داشته باشید.

موکاپات

1. برند سازنده موکاپات چه قدر اهمیت دارد؟

بی شک نوع برند در انتخاب دستگاه اسپرسو ساز خانگی، خواه برقی بوده و خواه رو گازی، فاکتور مهمی به شمار خواهد آمد. به عنوان نمونه اسپرسو ساز های رو گازی ساخته شده توسط برند های ایتالیایی، بی شک کیفیت بهتری به نسبت نمونه های چینی خواهند داشت. لذا توصیه می شود سعی نمایید که بسته به بودجه خود به سراغ بهترین برند بروید.

2. جنس بدنه موکوپات چه چیزی باشد بهتر است؟

جنس بدنه نیز موضوع پر اهمیتی در انتخاب دستگاه اسپرسو ساز خانگی به شمار خواهد آمد. به طور معمول در ساخت بدنه موکاپات ها از استیل ضد زنگ یا آلومینیوم استفاده می شود. برای اطمینان از سلامت و بهداشت آلومینیوم مورد استفاده در دستگاه توصیه می شود به سراغ برندهای معتبر بروید. اگر چه جنس استیل در مقایسه با آلومینیوم بهداشتی تر است، اما از آن جایی که گرما در استیل بسیار سریع منتقل شده، قهوه در این نوع دستگاه ها غلیظ و تلخ تر می گردد. علاوه بر آن در زمانی که قهوه درست می کنید باید مراقب باشید که اسپرسو بوی سوختگی به خود نگیرد.

جنس موکاپات

3. ظرفیت دستگاه اسپرسو ساز رو گازی

در دستگاه های موکاپات نیاز است که حتما فیلتر در هر بار استفاده به طور کامل پر باشد وگرنه قهوه تهیه شده طعم و غلظت مطلوبی نخواهد داشت. همچنین در رابطه با طعم قهوه، میزان آب استفاده شده نیز موثر خواهد بود. در صورت کمتر بودن آب ریخته شده به درون دستگاه، طعم اسپرسو تهیه شده تلخ تر شده و طعم خوبی نخواهد داشت. لذا توصیه می شود به هنگام خرید موکاپات بسته به نیاز و مصرف خود، دستگاهی با ظرفیت مناسب خریداری نمایید.

4. کارایی و مدل اسپرسو ساز رو گازی

از آن جایی که روز به روز قابلیت های جدیدتری به موکاپات ها اضافه شده، لذا توصیه می شود پیش از خرید حتما به بررسی جزئیات دستگاه مورد نظر پرداخته و بعد با توجه به سنجیدن شرایط اقدام به خرید نمایید.

مشاهده و خرید بهترین اسپرسو ساز ها از دیجی کالا

موکاپات اسپرسو ساز در سفر

بررسی اسپرسو ساز خانگی برقی و رو گازی از نظر قیمت

همان طور که می دانید در زمان خرید دستگاه های اسپرسو ساز خانگی و در واقع هر وسیله ای، قیمت یکی از پارامترهای اصلی به شمار خواهد آمد. لذا توصیه می شود پیش از اقدام به خرید به تعیین میزان بودجه و انتظارات خود بپردازید. طبیعی است که موکاپات ها به نسبت نمونه های برقی از قیمت پایین تری برخوردار می باشند. در زیر لینک قیمت های انواع اسپرسو ساز های خانگی در دیجی کالا را برایتان قرار داده ایم تا از قیمت انواع اسپرسو ساز با خبر شوید و البته می توانید از دیجی کالا به راحتی خرید کنید.

مشاهده قیمت های اسپرسو ساز ها در دیجی کالا

نکاتی در زمینه نگهداری از اسپرسو ساز خانگی

دستگاه های اسپرسو ساز نیز همچون هر وسیله دیگری برای آن که دوام داشته و بتوان از آن ها تا مدتی طولانی استفاده نمود، بایستی به خوبی مورد مراقبت و نگهداری قرار گیرد. حتی در صورتی که بهترین اسپرسو ساز را تهیه کرده باشید، اگر از آن به خوبی نگهداری نکنید، ممکن است زیاد با دوام نباشد. در ادامه نکاتی آورده شده که با رعایت آن ها دستگاه اسپرسو ساز شما تا مدت بیشتری با عملکردی مطلوب قابل استفاده خواهد بود.

  • توصیه می شود دستگاه اسپرسو ساز برقی شما دارای فیلتر تصفیه آب باشد. حتی اگر از این قابلیت بی بهره است، حتما در دستگاه از آب تصفیه شده استفاده شود. چرا که لوله ها و دیگر بخش های دستگاه بر اثر جود املاح بسیاری که درون آب شهری وجود دارد، دچار رسوب گرفتگی خواهد شد. این موضوع در کنار کم نمودن دوام دستگاه باعث شده اسپرسو تهیه شده نیز از طعم و بوی مطبوعی برخوردار نباشد.
  • از تهیه حجم زیاد قهوه در دستگاه اسپرسو ساز خودداری نمایید. این کار از آن جایی که به طور مداوم دستگاه را به کار گرفته ممکن است زمینه ساز صدمه دیدن دستگاه شود.
  • آب مورد استفاده برای تهیه اسپرسو نباید گرم باشد.
  • به طور روزانه نسبت به تمیز کردن هد دستگاه اقدام نمایید.
  • رسوبات قهوه نیز مانند رسوبات آب، احتمال داشته باعث تغییر طعم قهوه گردند. لذا توصیه می شود حتما با شستشوی آب داغ رسوبات قهوه را از دستگاه پاک کنید.

قهوه با موکاپات

جمع بندی راهنمای خرید اسپرسو ساز خانگی

به طور کلی برای خرید اسپرسو ساز خانگی گازی و یا برقی حتما بایستی در ابتدا بودجه و انتظارات خود را از دستگاه مورد نظیر تعیین نمود. این کار باعث می شود راحت تر بتوانید انتخاب کنید.

همچنین توجه به موارد ذکر شده در راهنمای خرید اسپرسو ساز به شما کمک نموده تا انتخاب مناسب تری داشته باشید. در صورتی که قصد خرید اسپرسو ساز جهت مصارف صنعتی و کافی شاپی را دارید، بایستی دستگاه انتخابی شما قادر به تهیه چند نوع قهوه باشد. در واقع بسته به کاربرد مورد نظر بایستی دستگاه اسپرسو ساز را انتخاب نمود. پس از خرید نیز این نوع مراقبت شما از دستگاه است که دوام دستگاه را تعیین خواهد نمود. توصیه می شود هر چند وقت یک بار دستگاه را سرویس نموده تا کیفیت عملکرد آن حفظ شده و خراب نشود.

امیدواریم این مطلب به شما در انتخاب بهترین و مناسب ترین و در نهایت خرید اسپرسو ساز خانگی برای خود کمک کرده باشد و خرید بهتری داشته باشید. لینک زیر شما را به صفحه بهترین و محبوب ترین اسپرسو ساز های خانگی فروشگاه دیجی کالا می برد تا خرید خود را انجام دهید.

مشاهده و خرید بهترین اسپرسو ساز ها از دیجی کالا
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *